O NAŠÍ ŠKOLE

Člověk se vzdělává a učí celý život. V dnešní době je předškolní vzdělání základem pro další osobní růst a rozvoj dítěte. Naše mateřská škola vám nabízí ty nejkvalitnější a časem ověřené služby v oblasti předškolního vzdělávání. Kromě předškolního vzdělávání nabízíme pro vaše děti i další zájmové aktivity - plavání, lyžování, školu v přírodě. Naším cílem je spokojenost vašich dětí.

Mateřská škola je po celkové rekonstrukci ( elektro,stavební úpravy,nový nábytek pro děti),v celé budově jsou nová plastová okna a také fasáda budovy. V roce 2015 a 2016 byla dovybavena i školní zahrada herními prvky, které splňují požadavky na celkový pohybový rozvoj dětí, na kterých má nemalou zásluhu Nadační fond OKD a Statutární město Karviná.

Hlavními partnery spolupráce s naší MŠ jsou rodiče,účastní se školních akcí,pomáhají škole finančními dary,konzultují s učitelkami výchovné,vzdělávací i zdravotní problémy svých dětí.

Od 1.1.2016 jsme sloučeni se ZŠ Borovského v  jeden právní subjekt, a z toho vyplývá i vzájemná spolupráce.

Náš Školní vzdělávací program zaměřujeme na poznávání vztahů a souvislostí,které spojujeme s poznáním světa.Vzhledem k získaným zkušenostem,které máme s využíváním Rámcově vzdělávacího programu předškolního věku,má školní vzdělávací program volnější integrované bloky.O to větší prostor je dán pro rozpracování třídního vzdělávacího programu a tvořivost pedagogů. Snažíme se zaměřit hlavně na situační učení a motivaci dětí tak, aby byly obohaceny o nové poznatky,dovednosti a zkušenosti nenásilnou formou. V tomto duchu se snažíme o rozpracování tématických celků,projektů i programů,které vytvoří pestrost a rozmanitost pobytu pro vaše děti. Dále se snažíme předávat a zprostředkovávat dětem základní životní zkušenosti v přirozeném prostředí skupiny vrstevníků cestou výchovy a vzdělávání založené na principu uspokojování individuálních potřeb a zájmů. Rozvíjet samostatnost, zdravé sebevědomí,sebejistotu a tvořivost dětí.

Základní škola a Mateřská škola Borovského, Karviná, příspěvková organizace

msnakopci@seznam.cz

ZŠ a MŠ Borovského Karviná
Ve Svahu 775
734 01 Karviná - Ráj

Adresa MŠ:
Na Kopci 2099
734 01 Karviná

ZŠ Borovského :
tel.: 596 312 054 , 596 312 476

MŠ Na Kopci :
Vedoucí učitelka MŠ :
Referentka MŠ :

Fotografie si můžete prohlédnout na :

www.zonerama.com/MSNaKopci

Organizace školního roku 2017/2018 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích

Období školního vyučování ve školním roce 2017/2018 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 4. září 2017.

Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve středu 31. ledna 2018. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 29. června 2018.

Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2017.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 23. prosince 2017 a skončí v úterý 2. ledna 2018.
Vyučování začne ve středu 3. ledna 2018.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2018.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:

5.2. - 11. 2. 2018 Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná

© 2010 Všechna práva vyhrazena.